Sorum Var Obsidian ( Error Failed To Choose Folder ) Hatası Nasıl Çözülür? (1 İzleyici)

EpgenX

Üye
Katıldı
Yaşadığın yer
Samsun
Kredi
28
Merhaba,

Obsidian not uygulamasını çok beğenerek kurdum ve halihazırda kullanıyorum.

Birçok not alma anlamında yakın zamanda ''Digital Garden'' kurmayı da istiyorum. Kendi wikipedia sayfamın olması ve bu notlarımın ''nöronlar'' gibi etiketlerle, başlık, klasör, notlarla senkronize çalışması, bir çok eklentiye sahiip olması ve sürekli güncellenmiş olmaları çok hoşuma gitti. Bu kısa bilgiyi bilgisi olan ya da kullanan vardır diye vermek istedim.

Syncthing ( Senkronize Uygulaması ) ile telefonumla bilgisayarım arasında paylaşım da açtım.
Amacım, yedekleri ''ücret'' ödemeden iki cihaz arasında senkronize etmekti. Çünkü çok fazla emek vereceğime eminim. Birçok kez de acısını yaşadım.

O yüzdendir ki sürekli senkronize şekilde yedeklerimin olması çok iyi olur diye bu yazılımı kurdum.
Gel gelelim, başlıkta da belli olduğu üzere hata aldım. Obsidian kullananlar varsa bu sorunu çözmüş olmaları beni çok mutlu eder.

Nasıl bir hata alıyorsun derseniz buyrun:

Imgsh: fast, simple image sharing service

imgsh.net

Obsidian forumunda sorunla ilgili ''stok rom'' olmadığından bahsedilmiş.

Unable to access storage on android

Steps to reproduce I just installed the app Expected result The app works as usual Actual result The app opens, but you are unable to create/select a vault. The error is “Error: Failed to choose folder: NoActivity found to handle Intent {act=android.intent.action.OPEN_DOCUMENT_TREE flg=Oxc3...
Benim telefonumda da ''custom rom'' var.

Github da da bu şekilde paylaşılmış:
Github Tartışma Konusu

Obsidian forumunda aynı konuyu açsam saçma olacak.

Yani bir çözümü yok mu?
Çözüm yazılmamış. Başka bir yazılım denesem ''gdrive, autosync, foldersync, resillio sync'' gibi yine aynı mantıkla mı çalışır?

Herşeyi yeni yeni düzenlemeye çalışıyorum. Tertemiz yapacağım, minimalize edeceğim de şu sorun sinirimi bozdu.

Foldersync, resillio sync gibi yazılımları denemeden bilemeyeceğim galiba başka da çarem yok sanırım.
Tam dedim hayatımın not uygulamasını buldum falan. Şimdi neyi düzenlesem alternatifini bulamıyorum.

Gerçekten benim gibi düzenli çalışan ve not, todoist gibi görevler oluşturanlar varsa çözümün buldularsa benimle paylaşmalarını rica ediyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Bu konuyı kimler okuyor